درباره مانا

موسسه فرهنگی هنری فرهنگ و اندیشه مانا

مانا محصول اشتیاق زیاد به ترویج فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی همراه با خلاقیت است. بنیانگذار مانا  پس از اینکه متوجه شد آثار و تولیدات فرهنگی چقدر می توانند غنی باشند، حرفه مهندسی شیمی را علیرغم گرفتن مدرک فوق لیسانس از دانشگاه تربیت مدرس و سالها کار در این رشته، ترک کرد تا به دنبال علاقه خود به هنر و فرهنگ باشد.

او با شروع پروژه هایی مانند تولید بسته های آموزشی کارآفرینی و راه اندای کسب و کار، مسیر خود را شروع کرد و بسته های آموزشی مختلفی از جمله موارد زیر را تولید و بومی سازی کرد: 

بسته آموزشی SIYB متعلق به سازمان  بین المللیILO

بسته آموزشی EYB متعلق به سازمان  بین المللیILO

 بسته آموزشی NFTE برای راه اندازی کسب و کار ویژه نوجوانان و جوانان 

بسته آموزش آپارتمان نشینی ویژه شهرداری تهران با طراحی دو شخصیت پریا و پوریا 

بسته آموزش خلاقیت و کارآفرینی کودکان و طراحی دو شخصیت کارا و کوشا 

 

در پی سالها کار روی تولیدات فرهنگی در این زمینه، و تجربه اجرای دوره های آموزشی ویژه کارآفرینان و مربیان کارآفرینی از جمله :

دوره تربیت مربی بسته آموزشی SIYB با همکاری مدرس بین المللی سازمان ILO آقای بیگا کایسی 

دوره تربیت مربی بسته آموزشی EYB با همکاری مدرس بین المللی سازمان ILO خانم آنا ساچی کنیه 

دوره تربیت مربی ویژه مربیان کارآفرینی بر اساس الگوی SIYB در استان تهران، یزد، اراک، مازندران، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، همدان و خوزستان 

دوره تربیت مربی بسته آموزشی NFTE 

دوره های کارآفرینی ویژه زنان سرپرست خانوار در استان البرز 

دوره های کارآفرینی ویژه جوانان متقاضی راه اندازی کسب و کار در استانهای مختف ایران 

و در ادامه این فعالیتها بود که خانم دکتر شهیدی به این نتیجه رسید که آموزش و نگرش کارآفرینی می بایست از کودکی آغاز شود. بر همین اساس هم ایشان، دو شخصیت کودکانه ایرانی به نامهای کارا و کوشا و یک بسته آموزش خلاقیت و کارآفرینی کودکان را با همکاری موسسه کار و تامین اجتماعی وابسته به وزارت کار تولید نمود. در ادامه این فعالیت، ایشلن با پیگیری های متعدد زمینه ارائه این بسته ها به صورت رایگان در مهدهای کودک را فراهم کرد. این کار سرآغاز تولید سریال بزرگ کارا و کوشا بود که به مدت 4200 دقیقه در شبکه دو سیما پخش شد و مخاطبان فراوانی را جذب کرد. در بیش از 140 قسمت داستانی، در لوکیشنی به وسعت 1000 متر، با عروسکها و بازیگران مختلف، این برنامه تلویزیونی

 به آموزش نگرشهای کارآفرینانه به کودکان پرداخت. محور اصلی این برنامه دو عروسک کارا و کوشا بود و البته عروسکهای مختلف دیگری هم در این برنامه نقشهای گوناگونی را بر عهده داشتند. 

در این مرحله بود که به دلیل حجم زیاد فعالیتهای فرهنگی، تصمیم گرفت تا فضایی اختصاصی برای یک موسسه فرهنگی هنری فراهم کند. - یک ساختمان سه طبقه قدیمی - که در آن هنرمندان از هر رشته‌ای بتوانند خلق کنند، همکاری کنند و دیدگاه‌های خود را به اشتراک بگذارند. هدف Mana از طریق استودیو Chromaki و امکانات تولید خود، کمک به تبدیل تصورات به واقعیت با ارائه ابزارهای فنی و آموزش مهارت های مورد نیاز برای زنده کردن مفاهیم هنری است.

مانا چه از طریق عکس، فیلم، تولید محتوا یا داستان های برند شخصی، تلاش می کند از رسانه های مختلف برای انتشار پیام های اجتماعی و افزایش ادراک فرهنگی به مخاطبان گسترده تر استفاده کند. درست همانطور که هنر، موسس مانا را متحول کرده است، موسسه امیدوار است که به طور فزاینده ای بر افراد جامعه تأثیر بگذارد و از طریق کار هنرمندان خود، به تولید آثار فرهنگی مختلف کمک کند.

موسسه فرهنگی هنری فرهنگ و اندیشه مانا به منظور توسعه آموزش های فرهنگی و هنری در میان کودکان و نوجوانان و بزرگسالان فعالیتهای مختلفی از جمله آموزشهای فرهنگی و هنری، برگزاری مراسم هنری و ایونت و تولید فیلم کوتاه و .. را انجام می دهد.

از دیگر فعالیت های این موسسه  می توان به تولید برنامه تلویزیونی کارآ و کوشا در شبکه دو سیما، تولید تیزرها و محتواهای تبلیغاتی، تولید بسته آموزشی کارآفرینی کودکان، طراحی شخصیت های کودکانه کارآ و کوشا، برگزاری دوره های تربیت مربی ویژه مربیان مهدهای کودک، برگزاری دوره های توانمندسازی مدیران مهدهای کودک،  و ... اشاره نمود. 

بنیانگذار و مدیرعامل این موسسه سرکار خانم عطیه فلاح شهیدی و مکان موسسه واقع در تهران، میدان ونک، میدان توانیر، خیابان نظامی گنجوی، کوچه چهل شاهد پلاک چهار می باشد. 

وبسایتهای موسسه مانا: 

www.manafarhang.com

www.behmahd.com

www.goodleaders.com 

 

برای آشنایی بیشتر با بنیانگذار موسسه مانا روی این لینک کلیک نمایید. 

موسسه فرهنگی هنری مانا در فضایی بیش از 1500 متر مربع به آموزش کودکان و نوجوانان و بزرگسالان می پردازد. این موسسه دارای استودیو کروماکی مانا، کلاسهای آموزشی استاندارد 25 متری ، پلاتو به وسعت 50 متر، استودیو کروماکی به وسعت 60 متر، گالری هنری، حیاط بزرگ و امکانات متنوع دیگر می باشد. 

اینستاگرام: مانامرکز

آدرس: تهران، میدان ونک، میدان توانیر، خیابان نظامی گنجوی، کوچه چهل شاهد، پلاک 4، آدرس استودیو کروماکی مانا هم در همین مکان می باشد. 

تلفن: 09028374715- 09122948934

 

تیم ما

ما به کار باکیفیت اعتقاد داریم. برای برآورده ساختن این هدف، ما با تیمی متشکل از هنرمندان خلاق و مربیان برجسته و مطرح فرهنگی و هنری در  حوزه های مختلف خدمات فرهنگی هنری را ارائه می کنیم. 

استودیو مانا دارای انواع تیم های هنری و تولید می باشد.